طرح های پژوهشی انجام شده
سفری بر آسمان کن (مجموعه کامل نیایش های مولانا در مثنوی معنوی)
این طرح که قریب به یک سال و نیم مراحل تدوین آن سپری شده است چاپ اول آن در مرداد ماه 1391 از سوی انتشارات دوستان به انجام رسید. این مجموعه گزیده نیایش های مثنوی به همراه ترجمه انگلیسی اشعار، نثر امروزی اشعار، لغت نامه، تعلیقات، خلاصه نیایش ها و مقدمه ای در باب جایگاه نیایش نزد مولانا را دربردارد. مشخصات شناسنامه این کتاب به شرح زیر است.
در این طرح دکتر ایرج شهبازی گزینش نیایش ها، نگارش مقدمه کتاب، ویرایش نثر امروزی اشعار، تعلیقات این کتاب را انجام داده اند؛ و آقای محسن شعبانی برابرگذاری ترجمه نیکلسون، نگارش توضیحات ابتدای هر نیایش، نگارش نثر امروزی اشعار، و پیگیری روند اجرایی پروژه راب رعهده داشته اند. خانم ها فاطمه ایزدجو و فریدا حصاری نیز  تهیه نمایه و واژه نامه این کتاب را تنظیم نموده اند.
این کتاب در مراسم باشکوهی در روز نیایش مصادف با نیمه ماه مبارک رمضان 1391 در ایوان شمس رونمایی شد و با استقبال خوبی مواجه گردید.

تو مرا بسی (نیایش های عارفانه از تذکره الاولیای عطار)
این طرح که از سوی دکتر ایرج شهبازی پیشنهاد و اجرا شد شامل مقدمه، متن نیایش های تذکره الاولیا، واژه نامه، نمایه نام ها، نمایه بن مایه ها است.این کتاب در دومین نشست روز نیایش با عنوان "تو مرا بسی" مصادف با نیمه ماه مبارک رمضان سال 1392 در تالار ایوان شمس رونمایی شد.

سرای سکوت (پیام های عارفانه از تذکرة‌الاولیای عطار)
این طرح نیز از سوی دکتر ایرج شهبازی پیشنهاد و اجرا شده است و شامل مقدمه، متن پیام ها، نمایه نام ها، نمایه بن مایه ها است. این طرح پژوهشی در کتابی با عنوان "سرای سکوت" چاپ و توزیع شده است. ازین کتاب در ویژه‌برنامه "ساغر صدق"؛ 2 اسفندماه 92 رونمایی شد.

مجموعه مقالات رستخیز ناگهان (1و2)
از جمله فعالیت های موسسه سروش مولانا برگزاری سلسله نشست های مولوی شناسی است که در دو سال آخیر تحت عنوان رستخیز ناگهان، در آخرین دوشنبه هر ماه  با حضور اساتید، دانشجویان و دوستداران مولانا برگزار می شد. با توجه به سطح غنی و ارزشمند موضوعات سخنرانی ها، موسسه تصمیم به ویرایش، تنظیم و چاپ مجموعه سخنرانی های ایراد شده در این نشست ها را نموده است. این مجموعه مقالات نیز درحال بازنگری و ویرایش است و بعد از آن در مجموعه ای به چاپ خواهد رسید.رویدادها
برای دریافت فایل pdf گزارش فعالیت‌های موسسه سروش مولانا روی سال آن کلیک کنید.
1390
1391
1392
پیام هفته
کوی نومیدی مرو اومیدهاست!
سوی تاریکی مرو خورشیدهاست!